Fed Başkanı Bitcoin ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu! BTC Tepki Verdi!

Bugün Uluslararası Ödemeler Bankası ve BIS tarafından gerçekleştirilen çevrimiçi etkinlikte konuşan Fed Başkanı Jerome Powell Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Fed başkanı, Bitcoin’in para olamayacak kadar değişken ve spekülatif olduğunu belirtse de “altının yerini alabilir” dedi.

Bitcoin’in ve kripto varlıkların finansal sistemler için bir tehdit oluşturup oluşturmadığı sorusuna, “Kripto varlıklar oldukça değişkenler, Bitcoin’e bakın bu nedenle bir değer deposu olarak gerçekten kullanışlı değiller ve hiçbir şey tarafından desteklenmiyorlar.” dedi.

“Daha çok spekülasyon için kullanılan bir varlıklar. Bu yüzden özelikle bir ödeme aracı olarak kullanılmıyorlar. Çok spekülatif bir varlık. Dolar yerine esasen altının ikamesi.”

Powell’ın konuşması öncesi 58500$ seviyelerinden işlem gören Bitcoin, 56200$ seviyelerine kadar geriledi.

Tether ve USDC için de konuşan Powell, bu kripto paraların mevcut para sistemi için uygun bir ikame olmayacağını ifade etti. Dijital dolar ile ilgili daha önceki açıklamalarına benzer yorumlar yapan Powell “acelemiz yok.” dedi.

Açıklamaların tamamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir