Fidelity, Coinbase ve Square Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralar İçin Bir Araya Geldi!

Kripto para sektörünü yakın gelecekte bekleyen en büyük tehlikelerden birisi devletler tarafından gelebilecek olası sert regülasyonlar. Regüle bir piyasa yatırımcıyı koruması bakımından önemli olsa da kripto paralar doğaları gereği regülasyonlara sert tepki verebiliyor.

Analistler özelikle ABD’den gelebilecek ve ekosistemin işleyişini doğrudan etkileyecek olumsuz regülasyon haberinin markette büyük bir çöküş yaşatabileceği ifade ediyor.

Bu tarz sert yasal düzenlemelerin çıkmasını önlemek için bazı şirketler harekete geçti. Fidelity, Coinbase ve Square gibi bir grup büyük şirket bir araya gelerek “kripto konseyini” kurdu.

Konseyin temel amacı politika yapıcılara lobi faaliyeti yürütmek olacak. Kripto paraların faydalarını politika yapıcılara ve düzenleyicilere anlatma misyonuna sahip olan konsey Wall Street Journal tarafından duyuruldu.

Konseyin ilk üyesi kripto para risk sermayesi şirketi Paradigm CEO’su Fred Ehrsam WSJ’a verdiği röportajda “kripto paralar bir dönüm noktasında” dedi ve ekledi;

“Şuan çok erken bir aşamadayız. Tıpkı internet gibi henüz tam olarak olgunlaşmadığı için hala çok kırılgan. İnternet ilk çıktığında nereye gideceğini söylemek zordu.

Şuan içerisinde olanlar bile bu piyasanın 10 yıl sonra nereye gideceğini söyleyemiyor. Risk ve ödülü dengelemek isteyen politika yapıcılara bu piyasayı anlatacağız.”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir