Günlük Bitcoin (BTC) Adreslerinde Yeni Rekor!

Bitcoin (BTC) ağındaki gelişmelere bakıldığında fiyatın yakında ağdaki hareketliliğe bağlı olarak yükseliş yaşayabileceği görülüyor.

Bitcoin Fiyatı İçin Olumlu İşaret

On-chain analiz sağlayıcısı Santiment, şu an Bitcoin fiyatının sıradaki yükselişi öncesinde oldukça heyecan veren veriler geldiğini ve ağdaki günlük adreslerin sayısının rekor kırdığını vurguladı.

Santiment, günlük adreslerin 2020 yılının ikinci çeyreğinden beri bu seviyeleri görmediğini ve bunun fiyat yükselişine işaret ettiğini ifade etti. Ünlü kripto para analisti Crypto Birb ise konu hakkında yaptığı açıklamada bu hareketliliğin fiyatı yakında 60.000 dolara kadar taşıyabileceğini vurguladı.

Bitcoin fiyatının ağdaki cüzdan adreslerinin artışı ile doğru orantılı korelasyona sahip olduğu daha önceki verilerde de gözüküyor. BTC fiyatı, cüzdan adreslerinin sayısı ne kadar hızlı artarsa bunun devamında o kadar sert yükseliş elde ediyor.

Şimdi cüzdan adreslerinin sayısında yeniden yükseliş yaşanması ise önümüzdeki günlerde Bitcoin fiyatı için yükseliş getirebilecek bir ipucu olarak görmekte.

Glassnode ise yükseliş sinyali veren bir başka sinyal paylaştı. Glassnode verilerine göre uzun vadeli yatırımcılar ellerindekileri satmaktan vazgeçti ve şu an balinaların cüzdanları kabarmaya devam ediyor. Balinaların ellerindeki BTC’lerin neredeyse 3 yıldır hareket ettirmeme oranlarının artması ve düşüşün bitmesi, yeni bir boğa rallisinin arifesinde olunduğuna işaret etmekte.

Bitcoin fiyatı ise bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 57.749 dolardan işlem görmekte.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir