Haftaya Chiliz (CHZ) Damgasını Vurdu! Bu Hafta Kazandıran Ve Kaybettiren Kripto Paralar Hangileri?

Bitcoin’in 60.000$’ı kırdığı ve yeni rekorlara imza attığı bir haftayı geride bıraktık. Hafta sonu gelen pump dalgasıyla birlikte Bitcoin 61.800$ seviyesine kadar yükselmeyi başardı.

Şu sıralar 60.000$ üzerinde kalma mücadelesi veren Bitcoin’de önümüzdeki hafta Fed’den gelecek kararları takip ediyor olacağız.

Bitcoin ve Ethereum haftalık bazda yine yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başardı. Bitcoin, yatırımcısına bu hafta %17 oranında getiri sağlarken, Ethereum’da bu oran %12’de kaldı.

Şubat ayı sonunda yaşanan düşüş ve ABD 10 yıllık tahvillerindeki yükseliş, kripto marketteki korku ve açgözlülük endeksine de yansıdı. Geçtiğimiz aylarda 100 üzerinden 90 puanın altına düşmeyen açgözlülük endeksinin son haftalarda korku ile açgözlülük arasında gidip geldiğini gözlemliyoruz.

Bitcoin’de yeni rekorun gelmesiyle marketin açgözlülük oranı da artmış gibi görünüyor. Bugün 100 üzerinden 78 puan ile market yine aşırı açgözlü konumunda.

Bu hafta en çok konuşulan coinlerin başında Chiliz geliyor. CHZ haftalık bazda %400 oranında artış göstererek yatırımcısını sevindirmeyi başardı.

CoinmarketCap verilerine göre ilk 100 coin arasında olup haftanın en çok kazandıranları:

CoinmarketCap verilerine göre ilk 100 coin arasında olup haftanın en çok kaybettirenleri:

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir