Haftaya XRP ve BNB Damga Vurdu! Haftanın Kazandıran Ve Kaybettiren Kripto Paraları Neler?

Bitcoin’in hafta içerisinde 55400$ ile 61500$ arasında kısmen yatay hareketler sergilemesi altcoinlere para girişini artırdı.

Uzun süredir hareketsiz kalan XRP başta olmak üzere major altcoinler de yüksek karlılık oranları görüldü.

Şüphesiz bu haftaya damgasını XRP vurdu. SEC davası sonrası yatırımcılarını uzun süre bekleten XRP piyasa değerini kısmen geri kazanarak 4.sıraya kadar yükseldi.

Ripple davasından gelen olumlu haberlerin etkisiyle hareketlenen XRP yatırımcısına bu hafta %122 oranında getiri sağladı.

Haftanın ikinci yıldızı BNB oldu. Bu hafta yatırımcısına %43 oranında getiri sağlayan BNB 500$ seviyesine kadar yükselmeyi başardı.

Bitcoin haftalık bazda %2.8 oranında getiri sağlarken, Ethereum’da bu oran %3.3 oldu.

Bitcoin hakimiyetinin %55.9 seviyelerine kadar gerilemesi altcoinlerdeki hareketliliği artırırken kripto para dünyası önemli bir haftaya giriş yapıyor.

14 Nisan’da ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra aynı gün Ethereum’un önemli güncellemeleri arasında yer alan Berlin güncellemesinin ağa gelmesi bekleniyor. Fiyatlamalara etki edebilecek her iki olayda yakın takibimizde olacak.

Kripto para piyasalarının nabzını tutan korku ve açgözlülük endeksinde de bir miktar yükseliş gözlendi.

CoinmarketCap verilerine göre ilk 100 coin arasında olup haftanın en çok kazandıranları:

 

CoinmarketCap verilerine göre ilk 100 coin arasında olup haftanın en çok kaybettirenleri:

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir