Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Bitcoin (BTC) Hakkında Konuştu!

Türkiye Cumhuriyeti Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, kısa süre önce resmi olarak yapılan duyuruya bir yenisini ekledi. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayınlanan kripto paralarla ilgili endişe edildiği açıklaması, şimdi ise bizzat Elvan tarafından vurgulandı.

Bitcoin İle İlgili Çalışmalar Başladı

Elvan, Anadolu Ajansı’na verdiği demeçte, hem yeni reform paketini değerlendirdi hem de kripto paralar hakkında açıklamalarda bulundu. Elvan, kripto paralar, Bitcoin ve dijital paraların çok farklı olduğunu belirttikten sonra Bitcoin konusunda inceleme başlatıldığını açıkladı.

Canlı yayında konuşan Elvan, dijital para tanımının çok farklı olduğunu ve bunun TL bazında bir girişim olduğunu ima etti. Buna karşı kripto paralar ise Bakan Elvan’ın kafasını kurcalayan bir endişe kaynağı olarak görülüyor. Yapılan açıklamada Bitcoin ile ilgili çok fazla işlem yapıldığı ve bir bakan yardımcısının da konu hakkında görevlendirildiği ifade edildi.

Daha önce yapılan resmi açıklamada kripto paralarla ilgili dünya çapında endişe yaşandığını ve bu konuda çalışmaların başlatıldığı belirtilmişti. Bu açıklama ilk başta vergilendirme şeklinde yorumlansa da hala bunun ne olduğuna dair resmi bir yazı yayınlanmadı.

Bakan Elvan tarafından yapılan açıklamada ise çalışmaların resmen bir bakan yardımcısı aracılığıyla başladığı vurgulandı. Türkiye’de Bitcoin ve kripto paralara regülasyon geleceği bu açıklama ile kesinleşse de bunun nasıl olacağı büyük bir soru işareti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir