Holo (HOT) Tezos’u (XTZ) Geçti! – Peki HOT 1 Dolar Olacak Mı?

Blockchain teknolojisinin kullanımını gerekli kılmayan DApp’leri geliştiren ve böylece her katılımcıya kendi chainini veren Holochain’in tokeni olan HOT, son bir ay içerisinde %880 yaparak yatırımcıların akıllarını aldı.

Twitter Türkiye gündeminde de bir süreliğine de olsa TT olan HOT, küçük büyük bütün yatırımcıların ilgisini çekmeyi bir hafta gibi kısa bir sürede başardı. HOT’un ilgisini kazandığı yatırımcılardan birisi olan ünlü kripto para analisti Ben Armstrong da Holo’nun gelecek vaat ettiğini belirtiyor.

Peki HOT Neden Bu Kadar Yükseldi?

Yükseliş serüvenine şubat ayında 2 günde %190 yaparak başlayan HOT, daha sonrasında mart ayında yapılan yükseltme ve listeleme haberleriyle hız kazandı. Fiyatın buralara kadar gelmesinin en önemli nedeninin ise kripto paralardaki ölçeklenme sorununa bir çözüm olması için geliştirilen Elemental Chat adlı uygulamanın olduğu düşünülüyor.

Bu uygulamanın 15 Mart’ta Alpha Test aşamasının gerçekleştirileceğinin açıklanmasının ardından HOT, %232 değer kazandı. Böylece uzun zamandır yatırımcısını bekleten HOT’da bir FOMO oluştu ve piyasadaki altcoinler lehine olan rüzgârı yakalan HOT, yükselişine devam ederek 0.028 dolarlık ATH seviyesini gördü.

Burada en çok canı yanan ise bu derece yükselmiş üründe daha da yükselecek umuduyla tepen mal alımı yapan yatırımcılar oluyor. Gün içinde gördüğü ATH seviyesinden %15 geride işlem gören HOT, günlük grafikte direnç alanından hızlı bir gerileme yaşamış görünüyor.

Holo (HOT) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Düşüşün devam etmesi halinde %30 aşağıda bulunan ve önemli destek alanı haline gelen 0.0165 – 0.0169 aralığına kadar bir düşüş görülebilir. Ayrıca fiyatın güncel olarak bulunduğu 0.0231 dolar seviyesi üzerinde seyrine devam etmesi ise yeniden üstteki dirençlerin denenmesini sağlayabilir.

HOT 1 Dolar Olabilir Mi?

Son günlerde küçük yatırımcılardan oldukça sık duyulmaya başlanan HOT’ta 1 dolar beklentisi gerçekleşebilir mi? Hiçbir şey tabii ki de imkânsız değildir ama burada göz önüne alınması gereken bir HOT token arzı bulunuyor.

Şayet HOT fiyatının şu anda 1 dolar olduğunu düşünürsek karşımıza maksimum arzı bilinmeyen ve toplam arzının 177.6 milyar olan HOT tokeninin piyasa değerinin 4 milyar civarından bir anda 170 milyar civarına yükselmesi çıkıyor. Bu durumun gerçekleşmesi pek mümkün görünmese de eğer Holo ekibi, tokenlerde yakıma gitme kararı alırsa o zaman ihtimaller artacaktır.

4 Saatlikte Teknik Görünüm

4 saatlik zaman diliminde iki farklı yükseliş trendi görülen HOT’ta uygulanan fibonacci temelli uzatma sonucunda 0.0273 hedefine ulaşan fiyatın beyaz trend çizgisine doğru çekildiği görülüyor.

Holo (HOT) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyatın 0.0234 altında mum kapaması halinde düşüşün hızla beyaz trend çizgisine denk gelen 0.0209 dolar ve altına doğru olacağı belirtiliyor. Bu seviyelerden ve %10 alttaki beyaz trend çizgisinden alım yapan yatırımcıların bu trend çizgisi altında veya daha fazla zararı göze alabilirim diyenlerin sarı trend çizgisi altında stop olması doğru strateji olabilir.

Göstergeler tarafında hem RSI’ın hem de StochRSI’ın aşırı alım bölgelerine geldiği ve bu nedenle fiyatta gerileme yaşandığı görülüyor. StochRSI’ın 20 altına inmesi ve RSI’ın 50 seviyesine gelmesiyle yeniden yükseliş görülebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir