Janet Yellen’ın Bitcoin’e (BTC) Yönelik Suçlamaları Eski CIA Yöneticisi Tarafından Çürütüldü!

ABD’nin yeni hazine bakanı Janet Yellen’ın kripto paralara ve Bitcoin’e yönelik suçlayıcı ifadelerine bir yanıtta ABD Merkez İstihbarat Teşkilatı’nın (CIA) eski yöneticisi Michael Morell’den geldi.

CIA’de 33 yıl çalışan ve başkan yardımcılığına kadar yükselen Morell, yeni kurulan lobi grubu “kripto konseyinin Fidelity, Coinbase ve Square’nin içerisinde olduğu grup” talebi üzerine Bitcoin ve kripto paralara ilişkin bağımsız bir makale kaleme aldı.

Uzun yıllar suçla mücadelede görev alan Morell kripto paraların çoğunlukla yasadışı işlemlerin finansmanında kullanıldığına ilişkin anlatıları tümüyle çürüttü.

“Bitcoin’in yasadışı işlemlerde kullanıldığına ilişkin geniş genellemelerle bu konu önemli ölçüde abartılıyor. Blockchain analizi suçla mücadelede ve istihbarat toplama da oldukça etkili bir araçtır.

Bitcoin’in yasadışı kullanımıyla ilgili yanlış olan geleneksel yaklaşım, bizi Çin’e ayak uydurmamızı sağlayacak teknolojik değişiklikleri ilerletmekten alıkoymadığından emin olmalıyız.”

Makaleyi yazmadan önce kripto paraların ve Bitcoin’in yasadışı kullanımına ilişkin araştırma yaptığını aktaran Morell, “Bitcoin ekosisteminde muhtemelen geleneksel bankacılık sisteminkinden daha az yasadışı faaliyet var.” dedi.

Suçla mücadele için blok zincir teknolojisinin çok kullanışlı ve değiştirilemez olduğunu aktaran Morell suçla mücadelede internet ve blok zincir teknolojisinin arasındaki farkın anlaşılmasını kolaylaştırmak için bir benzetme yaptı.

“İnternet mürekkeple yazılıysa, blok zincir taşla yazılır.”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir