JP Morgan Bitcoin (BTC) Hedef Fiyatını Düşürdü!

Bitcoin yeniden 60.000$ sınırında mücadele etmeye devam ederken ABD’li büyük bankalardan ardı ardına pozitif açıklamalar geldi.

Gün içerisinde aktardığımız Goldman Sachs ve Morgan Stanley haberlerinden sonra bir haber de JP Morgan’dan geldi.

Banka bugün yaptığı son açıklamada;” Bitcoin’in fiyat oynaklığı son haftalarda azaldı. Bu durum yatırım portföylerini daha iyi çeşitlendirmek için düşük korelasyonlu varlıklar arayan kurumlar için Bitcoin’i daha çekici hale soktu” dedi.

Jp Morgan Bitcoin’in yüksek volatilitesinin kurumsal yatırımların önündeki en büyük engel olduğunu düşünüyor. Son zamanlarda Bitcoin’in fiyat oynaklığının normalleştiğine dair işaretler gören banka “bu durum profesyonel yatırımcıların ilgisini canlandıracaktır.” dedi.

Altın fonlarından çıkan paranın büyük bir kısmının Bitcoin’e aktığını ifade eden banka Bitcoin rallisinin başladığı Ekim 2020 tarihinden itibaren altın fonlarından 20 milyar dolarlık para çıkışı olduğunu ifade etti.

Jp Morgan’a göre bu durum Altın’ın pazar hacminin büyüklüğüne nazaran daha az bir pazar hacmi bulunan Bitcoin için potansiyel bir artış anlamına geliyor.

“Bu yükseliş 130.000$’lık uzun vadeli bir fiyat hedefini içeriyor. Bu mevcut seviyelerden %121’lik potansiyel bir artışı temsil ediyor.”

Altın’ın piyasa değeri üzerinden Bitcoin hedef fiyatını açıklayan banka daha önceki 146.000$’lık hedefini altın ons fiyatı 1900$’da iken vermişti. Ons fiyatının 1700$’lara düşmesiyle Jp Morgan uzun vadeli Bitcoin hedefini güncelleyerek 130.000$’a çekti.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir