Jp Morgan’dan Bitcoin (BTC) ve Tesla Yorumu “Boşuna Heveslenmeyin”

Tesla’nın 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin alması gündemden düşmeyecek gibi. Amerika’da ana akım ekonomi medyasının bir numaralı gündem maddesi Tesla’nın Bitcoin hamlesi olmaya devam ediyor.

Tesla ve Elon Musk sadece medyanın değil yatırımcıların da bir numaraları gündem maddesi haline gelmiş durumda. Bitcoin yatırımcıları Tesla’nın hamlesini basit bir pump dalgası veya yüksek miktarda bir alım olarak değerlendirmiyor.

Birçok yatırımcı Tesla’nın hamlesini Bitcoin’in kurumsal şirketler ve bankalara uzanacak yolunun çakıl taşları olarak değerlendiriyor.

Bu değerlendirme beraberinde birçok beklentiyi de oluşturmuş durumda. Herkes bir sonraki büyük alım yapacak şirketi tahmin etmeye çalışırken Jp Morgan’dan bir uyarı geldi.

Bloomberg’in haberine göre Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki Jp Morgan stratejistleri yatırımcıları için hazırladığı bir raporda; “Ana akım haline gelmiş büyük kurumsal şirketlerin Tesla’yı örnek alacağını düşünmeyin.” dedi.

Stratejistler bunun nedeni olarak Bitcoin’deki oynaklığı gösteriyor.

“Ana akım kurumsal şirketler Bitcoin volatilitesi düşünüldüğünde bunu takip etmeyecektir. Bitcoin son derece değişken bir varlık bu durum büyük şirketleri bundan uzak tutacaktır. Portföylerinin %1’i ile dahi Bitcoin alsalar bu portföylerinin oynaklığını artıracaktır dolayısıyla riskleri de artacaktır.”

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir