Komplo Teorilerinin Vazgeçilmez İsmi, Bitcoin (BTC) Hizmetleri Şirketine Yatırım Yaptı!

Sadece ülkemizde değil tüm dünyada kitlesel halk hareketlerinin arkasındaki isim olarak lanse edilen ve serveti 9 milyar doları bulan ünlü iş insanı George Soros’un ismi kripto paralar ile tekrar gündeme geldi.

Geçtiğimiz dönemde, “kripto paralar çok volatil ve bu sebeple gerçek paraların yerine geçmesi şuan için mümkün değil” açıklamalarıyla gündeme gelen Soros, her ne kadar bu tarz söylemlerde bulunsa da Soros Fon Yönetimi’nin dijital ödemeler için izin aldığı biliniyordu.

Bu hamleden sonra kripto paralar ile adı pek fazla anılmayan Soros, yeni bir gelişme ile tekrar gündeme geldi. Öyle ki Bitcoin alım, satım ve saklama hizmeti sunan New York merkezli NYDIG, Soros Fon Yönetimi tarafından 200 milyon dolarlık yatırım aldı.

Konu hakkında açıklama yapan NYDIG; “Yatırımda bulunan şirketlerin her biri yatırımcıdan öte bir iş ortağıdır. Uzun yıllardır bu şirketler ile işbirliği içerisindeyiz. Bundan sonra yatırım yönetimi, temiz enerji, bankacılık, sigortacılık ve hayırseverlik gibi alanlarda bu şirketler ve Bitcoin’in arasındaki köprüyü oluşturacağız. İlerleyen süreçte de sunduğumuz bu hizmet yelpazesini daha da arttıracağız.” şeklinde açıklamada bulundu.

Son dönemde kurumsal yatırımcı akınına uğramasıyla rekor üstüne rekor kıran Bitcoin’e kurumsalların ilgisi hala üst düzeyde. Bakıldığı zaman bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda kurumun Bitcoin’e yüzünü dönmesiyle bile ciddi şekilde artış yaşayan BTC fiyatı, ilerleyen süreçte dünya devlerinin de sahneye çıkmasıyla son rallisini bile gölgede bırakabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir