Lark Davis Açıkladı: Bitcoin (BTC) Fiyatı Bu Yılın Sonunda Hangi Seviyeyi Zorlayacak?

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 13 Mart 2020 tarihinden bu yana yani yaklaşık 1 yıl içerisinde %1.500’e yakın bir yükseliş elde etti. 3.700 dolara kadar düştükten sonra 58.000 doları gören BTC, bütün geleneksel varlıkları da geride bıraktı.

İlk başta altının rallisi karşısında sönük kalan BTC’nin yıl sonuna doğru düşen altına karşı inanılmaz bir yükseliş sergilediği de görüldü.

Bitcoin Fiyatının Yükselişi Sürecek

Analistler ise Bitcoin fiyatının bu yükselişinin final olmadığını düşünmekte. Ünlü kripto para analisti Lark Davis, YouTube ve Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda Bitcoin fiyatının yıl sonunda 200.000 doları görebileceğini belirtti.

Davis, yıllık formasyonun gösterildiği grafikleri paylaşarak şu an aslında her şeyin planlandığı gibi gittiğini ve boğa piyasasının 200.000 dolar görüldüğünde geride kalacağını vurguladı.

Bitcoin fiyatının şimdiden parabolik yükselişe başladığını belirten analist, geçmişteki grafiklere göre ise hedefin 200.000 dolar olduğunun altını çizdi.

Aslında Bitcoin Kahini olarak da bilinen ünlü analist Peter Brandt de benzer bir tahminde bulundu. Brandt, BTC’nin üçüncü parabolik yükselişinin başladığını belirterek hedefin 240.000 dolar olduğunu vurguladı.

Brandt’in daha önceki iki parabolik yükselişi noktasına kadar doğru bilmesi ise yatırımcıları heyecanlandıran bir faktör olarak görülmekte.

BTC/USD paritesi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 56.500 dolardan işlem görüyor ve 58.000 dolar direncine doğru ilerliyor. Bunun kırılması yatırımcılar için 60.000 dolar üstünün görülmesini sağlayabilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir