Merkez Bankaları Bitcoin (BTC) Alacak Mı? Christine Lagarde Açıkladı!

Son zamanlarda Bitcoin ve kripto paralara ilişkin açıklamalarıyla kripto para gündeminde yer alan Avrupa Merkez Bankası başkanı Christine Lagarde katıldığı bir telekonferansta yine Bitcoin’e yönelik açıklamalarda bulundu.

Lagarde yakın bir tarihte yaptığı son Bitcoin ve kripto para yorumunda Bitcoin’in kara para aklama ve komik işlerde kullanıldığını söyleyerek Avrupa ülkelerine bu konuda daha fazla düzenleme yapılması çağrısında bulunmuştu.

The Economist’in ev sahipliğini yaptığı telekonferansta yine Bitcoin ile ilgili konuşan Başkan, Bitcoin’i bir para birimi olarak görmediğini bu nedenle merkez bankalarının Bitcoin’i yakın zamanda rezerv para birimi olarak tutmayacaklarını ifade etti.

“Merkez Bankalarının rezerv para birimi olarak Bitcoin tutmaları pek olası değil, bunun söz konusu olmadığını söyleyebilirim.”

Bu durumun dijital para birimleri için gelecekte yer olmadığı anlamına gelmediğini ekleyen Lagarde, dijital benimsemenin artmasıyla dijital euro para birimine geçisin hızlanacağını ifade etti.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir