Miami Belediye Başkanından Nükleer Enerji ile Bitcoin (BTC) Madenciliği Çağrısı

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, son dönemdeki Bitcoin (BTC) lehine açıklamaları ile gündemde yer edindi. Suarez, ABD’de Bitcoin yatırımı yapan ilk belediyeyi yöneterek de BTC’ye ve kripto para piyasasına yönelik bakışını ortaya koymuş oldu.

Suarez, Bitcoin Madencilerini Davet Etti

Laura Shin ile bir röportaj gerçekleştiren Suarez, Bitcoin’in en büyük sorununa da değindi. Bitcoin şu an için dünyanın en popüler rezerv varlıklarından birisi halini alma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Buna karşın BTC madenciliğinin kullandığı enerji, birçok uzman tarafından eleştirilmekte.

Suarez de buna yönelik bir çözüm önerisinde bulunarak madencilerin şehrin nükleer enerjisinden faydalanabileceğini vurguladı. Bitcoin madencilik şirketlerinin şimdiden Miami’ye ilgi duyduğunun altını çizen Suarez, şehrin değişen ikliminin ise madencilik ve enerji tüketimini kaynaklı olmadığını ifade etti.

Bitcoin’in enerji tüketiminin nükleer kaynaklar ile giderilebileceğini ve karşılanabileceğini ifade eden Suarez, bunu temiz enerji olarak nitelendirdi. Nükleer enerji özellikle kömür kaynaklı enerji kaynaklarından çok daha iyi olsa da bunun yine de hidroelektrik kaynaklarının gerisinde kaldığı biliniyor.

Özellikle Bitcoin madencilerinin Çin merkezli hidroelektrik santrallerinin yakınına kurulması da tam olarak bu sebepten kaynaklanıyor olabilir. Suarez bu açıklamalarına ek olarak ise direkt olarak belediyenin Bitcoin madenciliği yapabileceğini ve bunu incelediğini belirtti. Böyle bir adım, BTC madenciliğinde devrim olarak görülebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir