Microsoft’tan Bitcoin (BTC) ve Kripto Paralara Veto!

Microsoft Başkanı Brad Smith, Uluslararası Ödemeler Bankası’nın ev sahipliğini yaptığı çevrimiçi konferansta Bitcoin ve kripto paralar ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Brad Smith, paranın kontrolünün hükümetlerin ve merkez bankalarının tekelinde olması gerektiğini düşünüyor. Buna gerekçe olarak bu kurumların halka karşı sorumlu oluşunu ve kamu yararını düşünmelerini gösteriyor.

Smith’e göre pandemi dijital ödemelere geçişi hızlandırdı. Bitcoin’e ve kripto paralara olan ilginin, ABD Hükümetinin ekonomiyi korumak için finansal sisteme enjekte ettiği paradan kaynaklandığını ifade eden Smith, kendilerinin Facebook gibi düşünmediğini ifade etti.

“Facebook, bu krizden önce şimdilerde Diem olarak bildiğimiz Libra’yı başlattığında politikacıların ve düzenleyicilerin büyük endişeler taşımasına neden oldu. Bu tür eğilimler mahremiyet, kara para aklama ve paranın kontrolünün kaybedileceğine ilişkin tedirginlik oluşturuyor.”

“Biz banka değiliz ve banka olmak istemiyoruz. Banka olan müşterilerimizle rekabet etmek gibi bir niyetimiz yok.” diyen Smith sözlerine “Yüzyıllardır bu sistemi hükümetlerin ellerine bırakıyoruz. Ben bu sistemin dünyaya daha iyi hizmet ettiğini düşünüyorum.” şeklinde devam etti.

Microsoft’un kripto paralara ilişkin mesafeli duruşu başkanın açıklamaları ile de perçinlenmiş oldu. Yakın gelecekte Microsoft’un Bitcoin ve kripto paralara ilişkin bir hamle yapması beklenmiyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir