Paribu Kripto Para Borsasına Yönelik İddialar Sertleşiyor!

Türkiye’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Paribu, 24 saattir oldukça sert açıklamaların hedefinde kaldı. Kullanıcıların çeşitli sosyal medya platformlarında ortaya attıkları iddialara göre borsada şüpheli işlemler gerçekleşiyor olabilir.

Paribu, Şikayetlerin Hedefinde

Kullanıcılar özellikle cüzdanlarındaki fonların azaldığı veya tamamen kaybolduğu söylentisi ile Paribu’nun hacklendiği iddiasını ortaya attı. Twitter’da Mehmet Genç gibi birçok kullanıcı Paribu cüzdanındaki fonlarının boşaltıldığını iddia etmekte. Çok sayıda kullanıcının benzer şikayetlerde bulunması ise Paribu’nun konu hakkında açıklama yapmasını sağladı. Kullanıcılar belirli bir süre borsaya erişim de sağlayamayınca borsanın hacklendiğini ortaya attı.

Paribu kripto para borsasının Paribu Destek Twitter hesabından yapılan açıklamada borsanın hiçbir şekilde hacklenmediği vurgulandı. Paribu kısa bir süre kesinti yaşandığını ancak teknik ekibin bunu çözdüğünü vurguladı. Aksaklığın geçtiğini ve “asılsız sosyal medya paylaşımlarına” itibar edilmemesini vurgulayan Paribu, buna rağmen hala eleştirilerin odağında.

Paribu Kullanıcılarının Cüzdanları mı Boşaltıldı?

Paribu’nun internet sitesine girilmek istendiğinde ise basın saati itibarıyla siteye erişim sağlandığı görülüyor. Bir kullanıcı ise konu hakkında yayınladığı gönderide ispatlı bir şekilde hesabından BTC çalındığını ve bunu yapanın IP adresini paylaştı. Öte yandan birçok kişi BTC’lerinin aynı cüzdana gönderildiğini vurguladı. Paylaşılan cüzdanın bakiyesi ise an itibarıyla sıfır olarak görülmekte. Buna rağmen cüzdana gönderilen BTC’lerin toplam miktarı 4,28 olarak gözüküyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir