PayPal Duyurdu, Bitcoin (BTC) Yükselişe Geçti: BTC Yeni Rekora mı Gidiyor?

PayPal U.S., yayınladığı yeni duyuru ile dünya çapında 26 milyon noktada Bitcoin (BTC) ve kripto para ödemelerinin yapılabileceğini açıkladı. 2020 yıllının sonunda Bitcoin, Ethereum, XRP, Litecoin ve birtakım başka kripto paraları destekleyeceğini belirten PayPal’in bu açıklaması ise her şeyi değiştirebilir.

PayPal, Milyonları İlgilendiren Kripto Para Müjdesini Verdi

Aktarılan bilgilere göre dünya çapındaki bütün PayPal ödeme noktalarında kripto paralar kullanılabilecek ve isteyenler aynı kredi veya banka kartı gibi itibari para ödemesi yapabilecek.

PayPal kullanıcılarının bu hamle ile neredeyse dünyanın her yerinde kripto paralarını aktif olarak kullanabileceği görülüyor.

PayPal aslında kripto para sektörüne 2020 yılında giriş yapsa da kullanıcılar sadece şirketin ağı kapsamında kripto paraya sahip olabiliyordu. Kullanıcıların kendi cüzdanları, para çekme imkanları veya ödeme yapma gibi seçenekleri ise bulunmuyordu. Ödeme devi bu adım ile ise tam olarak her şeyi değiştirdi.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı da bu haber ile bir anda yükselişe geçerek 59.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Milyonlarca PayPal kullanıcısının bu sayede kripto paralara çok daha sıcak bakması ve bunların kullanımının artması bekleniyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir