Peter Brandt, Bitcoin (BTC) İçin Umut Tazeleyen Bir Yorumda Bulundu

Bitcoin (BTC) fiyatı son 3 gündür yaşadığı sert düşüş ile zirvesinden yüzde 17 oranında gerileme yaşadı. Bu durum yatırımcılarda endişe yaşatsa da ünlü kripto para analisti Peter Brandt, Bitcoin’in artık büyük oyuncular arasında yerini aldığını ifade ederek korkacak bir şeye gerek olmadığını vurguladı.

Bitcoin, ABD Doları ve Altın Kıyaslaması

Ünlü isim, şu an sirkülasyonda 2,1 trilyon dolarlık ABD doları, 1,1 trilyon dolarlık Bitcoin ve 2,2 trilyon dolarlık altın rezervi olduğunu belirtti. Altının toplam değeri 11 trilyon doların üzerinde olsa da sirkülasyondaki ve altın rezervlerindeki miktarın Bitcoin’in sadece 2 kat üstünde olduğu görülmekte.

Bitcoin’in bu verilere göre artık büyük oyuncular arasında yerini aldığını belirten Brandt, bunun dünya para birimi haline geldiğini ifade etti.

Buna rağmen Brandt’in yaptığı analize cevap veren bazı kullanıcılar, doların sirkülasyondaki değeri hesaplanırken Bitcoin’in toplam piyasa değerinin hesaplanmasına tepki gösterdi. BTC’nin ise bu açığı 15 yıldan bile daha az ömre sahip bir varlık olması ile doldurduğu vurgulanmakta.

Bitcoin, özellikle 2021 yılında rüşdünü ispat ederek büyük oyuncular arasına girmiş olabilir. Tesla, Ruffer Investments ve Guggenheim gibi şirketlerin rezerv varlık olarak yatırım yaptığı Bitcoin, artık kurumsal bir öneme sahip. Dünyanın en zengin insanlarından Elon Musk’ın da buna bireysel olarak inanıyor olması hem yeni neslin hem de kurumsal katmanın dikkatini çekmekte.

Bitcoin’in buna rağmen önünde hala çok yol olduğu ve 21 milyon adetlik toplam arzına ulaşana kadar daha fazla yükselmesi beklenmekte.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir