Peter Brandt’ten Bitcoin (BTC) İçin Yatırımcıları Sevindiren Tahmin Geldi

Kripto camiasının ünlü traderlarından Peter Brandt, bugüne kadarki başarılı yorumlarıyla sektöre damgasını vuran önemli isimlerden. Brandt, bir ara camiaya küsüp yorum yapmaktan vazgeçse de bir süre sonra yine dayanamamış ve nokta atışı yorumlar yapmaya devam etme kararı almıştı.

Ünlü isim son attığı tweetinde ABD dolarının devalüasyonunun daha yeni başladığını bu nedenle de Bitcoin, gayrimenkul, ABD hisse senetleri ve emtialarının Amerikan doları şeklinde ifade edildiklerinde yükseliş yönlü hareketlenmenin devam edeceğini ifade etti.

Brandt, söz konusu tahminini ABD dolarının satın alma gücünün giderek azalması gerçeğiyle temellendiriyor. An itibarı ile yeniden 50 bin doların üzerine çıkan BTC ise %4.80’lik bir yükselişle yeşil bölgede kalmayı sürdürüyor.

Lider kripto para biriminin bu yükselişini destekleyen unsurlar arasında ise dün ABD senatosu tarafından kabul edilen 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketinin etkisi olduğu yadsınamaz bir gerçek.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir