Piyasada Düşüşe Karşı Güçlü Duran Cardano’da (ADA) Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler!

ABD’li kurumsal yatırımcıların tercih ettiği, Coinbase tarafından 18 Mart günü listelenmesiyle birlikte bir hafta içerisinde %30 düşüş yaşayan Cardano (ADA), bu gelişme için beklenilen yükselişi gösteremedi.

Bu gerilemeye rağmen 10 Şubat’tan bu yana gelen yükseliş trendini kaybetmeyen Cardano (ADA), bir süredir geçmeye çalıştığı önemli direnç alanı olan 1.189 – 1.214 aralığı üzerine dün itibariyle çıkmayı başardı.

Bitcoin’in (BTC) piyasayı salladığı bugün de bu direnç alanına ziyarette bulunan ADA, yayın saati itibariyle 1.18 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Cardano (ADA) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafik üzerinde 27 Şubat’tan gelen düşen trend çizgisinde dirençle karşılaşan ADA, destek alanına gerilemesiyle yeniden bir güç toplayarak bu direnç seviyesini geçebilir.

ADA fiyatının bu hareketi yapabilmesi için 1.214 dolar üzerindeki kapanışlarını sürdürmesi gerekiyor. Şayet belirtilen bu şartlar ADA üzerinde sağlanırsa, ara dirençler dışında ilk önemli direnç alanı olarak gösterilen 1.971 – 1.996 dolar aralığına bir yükseliş görülebilir. Yani bu da 2 dolarlık psikolojik seviyeye işaret ediyor.

4 Saatlik Görünüm

Günlük grafiğin yanı sıra 4 saatlikte fiyatın iki defa satış yediği 1.44 – 1.45 dolar aralığı önemli bir direnç alanı olarak görülüyor. Bu alanın dışında dün fibonacci 1.236 seviyesi olan 1.346 dolardan reddedilen ADA, daha önce konsolide olduğu 1.16 – 1.234 dolar aralığına geri dönüyor.

Cardano (ADA) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyatın konsolide olduğu yani yatay bir seyir sürdüğü bu kanalın orta bandının fibonacci golden pocket’a (1.192 – 1.20 Dolar aralığı) denk geldiği görülüyor. Bu durumda fiyatın yeniden bu beyaz paralel kanal içerisinde hareket etmesinin yani yeniden güç toplamasına yardımcı olacağı belirtiliyor.

Son olarak günlük grafikte bu kritik seviyelerden alım yapan yatırımcılar, grafikte belirtilen yükseliş trendi altında mum kapanışında stop olmayı tercih edebilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir