Polkadot’ta (DOT) Sıradaki Hedefler Neler? Yükseliş Rallisi Bitti Mi?

Yeni yılın yükselen yıldızlarından biri olan Polkadot (DOT), kripto paralar içinde 30 milyar doların üzerindeki piyasa değeriyle 6. sırada yer alıyor.

Polkadot ağındaki projelere verilen destek ile oldukça yüksek değer kazanan DOT, piyasada “altcoinlerin babası” olan Ethereum (ETH) yatırımcılarını korkutuyor. Zira DOT, Ethereum ağına alternatif dolayısıyla da rakip bir proje olduğu için son zamanlarda adı sıklıkla “Ethereum katili” olarak anılıyor.

Günlükte Kritik Alanlar

En son günlük grafikte 39 dolardan satış tepkisi yiyen DOT, yayın saati itibariyle 34 dolar üzerinden alıcı buluyor. Grafikte birkaç iğne olmasına rağmen 29.2 – 30.3 dolar aralığının fiyatı her defasında alış tepkisiyle karşıladığı ve fiyata destek olduğu görülüyor.

Polkadot (DOT) Günlük Grafik – Tıklanarak Takip Edilebilir – Kaynak: Tradingview

Bu kırmızı yatay destek alanının kaybedilmesi halinde fiyatın alttaki sarı destek alanı olan 20 – 21 dolar aralığına kadar kademeli düşüşü görülebilir. Kırmızı bölge altında stop olan yatırımcıların ise ara destek seviyesi olan 25 dolar civarında alım yapması ve sarı bölge altında da stop olmaları stratejilerini korumalarına yardımcı olacaktır.

Temel anlamda ağ yapısındaki hareketlilik bakımında olumlu sinyaller veren DOT, günlük grafikte RSI seviyesinin 50 üzerinde olması ile de hâlâ alış gücünün olduğunu gösteriyor.

Fiyatta yeniden yükselişin yaşanması halinde düşüş kanalı olan kırmızı paralel alanın önemli bir direnç alanı olduğu ve ayrıca yatayda da 35 doların geçilmesinin yeniden 40 doların görülmesini sağlayabileceği düşünülüyor. Son olarak 40 dolardan sonraki önemli direnç seviyesi ve hedefin de 46 dolar olduğu belirtiliyor.

Yine direnç olarak takip edilebilecek grafikteki düşen kırmızı kanal, kırılması durumunda sert yükselişlerin kapısını açabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir