Powell Konuştu Bitcoin (BTC) Yeniden 58.000$’a Yükseldi! “Alıcılar İçin Yeşil Işık Yandı”

Hafta sonu yazımızda piyasaların FED toplantısına odaklandığını ve alınacak kararlara göre Bitcoin’in ve hisse senedi piyasalarının yönünün belirginleşeceğini yazmıştık.

Bugün yapılan FED toplantısı sonrası beklentilere paralel kararlar çıktı. Fed uzun bir süre faiz artırmayacağını ifade etti. Toplantı sonrası konuşma yapan Fed Başkanı Powell da enflasyon beklentilerinin %2 seviyelerinde olduğunu ve bu aşamada piyasaya müdahale etmeyi düşünmediklerini belirtti. Powell, Ekonomik toparlanma ile enflasyonun kendiliğinden düşmesini bekleyeceklerini ifade etti.

Powell’ın enflasyon karşısında faiz artırmayacaklarını açıklamasının ardından dolar değer kaybetmeye başladı.
Fed toplantısı öncesi minör trendde düşüş yönlü hareket eden Bitcoin’de enflasyon beklentileri ile birlikte yeniden 58.000$ seviyelerinin üzerine çıkmayı başardı.

Bitcoin’in yanı sıra hisse senedi piyasalarında ve altında da yükseliş gözlendi.

Lex Moskovski, Bitcoin yükselirken vadeli işlem piyasalarındaki fonlamanın sabit kaldığını belirterek yükselişin spot alıcılardan kaynaklandığını söyledi. Spot alıcılar Fed’den gelecek yeşil ışığı beklemişe benziyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir