Ripple (XRP) Gücünü Yeniden Kazanıyor – İşte Önemli Seviyeler!

Kripto para piyasasında hafta sonu olması nedeniyle oluşan hacimsizliğin üzerine Bitcoin’de (BTC) yaşanan %6’lık gerilemeye rağmen altcoinlerin birçoğu gibi Ripple (XRP) da güçlü durmaya devam ediyor.

Daha önce gündeme gelen RippleNet’in güvenlik açığının kapatılmasına yönelik sertifika aldığını belirten Ripple’ın ardından XRP fiyatında yükseliş görüldü. Haberin yayınlanması sonrasında %20’ye yakın yükseliş yaşayan XRP, %8’lik gerilemeyle yayın saati itibariyle 0.505 dolar üzerinden işlem görüyor.

Yapılan bu haberle birlikte günlük grafikte şubat ayının başından bu yana çizilen düşüş trend çizgisinin üzerine çıkan XRP’nin 0.4994 dolar sınırına gerileyerek bir retest yaptığı düşünülüyor. Bu gerilemeden sonra fiyatın 0.50 dolar üzerinde akümüle (yatay seyir) olması halinde üstteki fibonacci direnci olan 0.559 – 0.576 aralığını aşması bekleniyor.

Ripple (XRP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Yatırımcıların bu beyaz trend çizgisi üzerindeki günlük kapanışta alım yapmaları ve 0.50 dolar altındaki kapanışlarda da stop olmaları, doğru strateji kurmalarına yardımcı olabilir. Ayrıca alttaki destek kanalı da XRP için önemli bir yer tutuyor.

Direnç Desteğe Dönüştü

Günlük grafik dışında 4 saatlik grafiğe bakıldığında 15 Mart günü %22’lik yükseliş yaşadıktan sonra bir süre akümüle olan XRP, dün itibariyle bu akümülasyonun sonucunu vererek aynı düzeni oluşturuyor.

Ripple (XRP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Grafikte daha önce fiyatın altına inmesiyle önemli bir direnç alanına dönüşen 0.48 – 0.50 dolar aralığı, bu son yükselişle geçildi ve şimdi de önemli bir destek alanı olarak görev alıyor. Analistler, bu yatay seyrin devam etmesi halinde fiyatın yeniden bir yükseliş yaşayarak 0.547 – 0.57 ara dirençlerini geçmesini ve 0.60 dolarlık psikolojik dirence ulaşmasını bekliyor.

Son olarak davadan gelen olumlu haberler ile temel anlamda Ripple’ın yeniden eski gücüne ulaşması ve beklenen 1 dolarlık hedeflerin gerçekleşmesi mümkün olabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir