SEC Bitcoin (BTC) ETF’si Konusunda Nasıl Karar Verecek? “Artık Görmezden Gelemezsiniz”

Bitcoin ile ilgili ABD tarafından çıkarılacak bir borsa fonu (ETF) yatırımcılar tarafından uzun süredir bekleniyor. Daha fazla kurumsal yatırımcının Bitcoin’e maruz kalması için büyük öneme sahip olan ETF’nin onaylanması durumunda içerisinde bulunduğumuz boğa piyasasının daha da hızlanması bekleniyor.

SEC’in daha önce verdiği olumsuz kararlar bazı yatırımcıların bu konudaki beklentisini zayıflatsa da Fidelity gibi büyük kurumsal şirketlerin Bitcoin ETF’si için SEC’e başvuru yapması önemli bir adım olarak görülüyor.

SEC’in ne yönde karar vereceğine ilişkin büyük bir belirsizlik var. “Kripto anne” olarak tanınan SEC üyesi Hester Peirce dahi  bu konuda nasıl bir karar çıkacağını tahmin edemediğini ifade etmişti.

Morgan Creek Capital Management’ın kurucusu ve CEO’su Mark Yusko Bitcoin ETF’sinin onaylanacağı konusunda kendisinden emin. Ünlü Ceo MarketWatch ile yaptığı röportajda Bitcoin ETF’sine ilişkin beklentilerini paylaştı.

“Beş yıl sonra geriye dönüp baktığımızda dijital varlıklarla ilgilenmemenin güvenliğe dayalı bir tedbir olmadığını göreceğiz. Bugün böyle düşünerek kripto paralara maruz kalmayanlar hatalarını anlayacaklar. Bazı şirketlerin kripto varlıklarla ilgilenirken bazılarının ilgilenmemesini görmezden gelme olarak değerlendiriyorum. “

Bitcoin’in bir trilyon dolarlık piyasa değeri ile artık görmezden gelinemeyeceğini düşünen Yusko, şu anda bir dönüm noktasında olduğumuzu düşünüyor.

Bitcoin ETF’si konusunda oldukça iddialı olan Yusko “ETF ile ilgili görüşümüz, bunun gerçekleşeceği yönünde. Dosyada başvurusu olan varlık yönetimi gruplarından birine yatırım yaptık.” dedi.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir