SEC Üyesi Hester Peirce Bitcoin (BTC) ETF’si Hakkında Konuştu! “Geç Kaldık”

Kripto paralara yakınlığı nedeniyle “Kripto Anne” olarak tanınan ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu Üyesi Hester Peirce, Forbes ile yaptığı röportajda Bitcoin ETF’sine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Peirce aktardıklarının kişisel düşünceleri olduğunu ve resmi bir açıklama olarak yorumlanmaması gerektiğini hatırlatarak sözlerine başladı.

Yeni SEC başkanı ile ilgili soruya “kripto para sektörünü çok iyi bilen ve gerçekten bir şeyler inşa eden insanlarla zaman geçirmiş birisinin SEC başkanı olması gerçekten harika” şeklinde yanıt verdi.

Peirce Bitcoin ETF’sine ilişkin soruya şu şekilde yanıt verdi;

“Her başvuruda piyasa gerçeklerini ve koşullarını göz önüne alırız. İnsanlar genel olarak daha önceki ret kararlarına bakarak nasıl karar vermeleri gerektiğine ilişkin fikir sahibi olmaya çalışıyor. Ancak bana göre biz bunu onaylamak için geciktik.

Bazı onay standartları belirlememiz işimizi zorlaştırdı. Bu nedenle nasıl bir karar çıkacağını gerçekten bilmiyorum. Yeni SEC başkanının bu konuda karar vermek için bize yardımcı olacağını düşünüyorum.”

Peirce, SEC’in Bitcoin ETF’sine ilişkin önceki ret kararlarına atıf yaparak volatilitenin önemli olmadığını belirtti.

“Normalde SEC olarak biz Bitcoin fiyatıyla ve dalgalanmalarla ilgilenmiyoruz. Burada bizim sormamız gereken asıl soru; “perakende yatırımcılar bu şeylere başka yollardan erişiyor. Borsada işlem gören daha standart ürünler aracılığıyla erişmelerine izin vermek bizim için daha iyi olur mu?”

Kanada’nın bir veya daha fazla ETF’yi onayladığını gördük. Bunun SEC için bir etkisi olabileceğini düşünüyorum. Ancak yine de Bitcoin için uyguladığımız standart diğer ürün türlerine uyguladığımızdan farklı bu nedenle sonucu tahmin etmek benim için zor. “

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir