Stellar (XLM) Yakıtını Doldurdu Uçuşa Geçebilecek Mi?

Yeni yılın ilk haftasında %225 fiyat artışı yaşayan Ripple’ın rakibi olan Stellar (XLM), yayın saati itibariyle 0.407 dolar üzerinden işlem görüyor.

Coinmarketcap verileri, XLM’de yaşanan yükselişle birlikte piyasa değerinin 9.3 milyar dolara ulaştığını ve bu değer artışının fiyattaki yükseliş trendiyle korele halde gerçekleştiğini gösteriyor. Günlük grafikte bu yükseliş trendini deneyip yükselişe geçen XLM, yeniden güçleniyor.

Stellar (XLM) Piyasa Değeri – Kaynak: Coinmarketcap

Yükseliş trendi (yeşil çizgi) üzerinde bulunan XLM, kötü bir şubat ayı geçirmiş olsa da yeniden yükselebileceği ihtimaliyle yatırımcılarına güven veriyor. XLM grafiğini günlük mumlar açısından incelediğimizde, fiyatın 50 günlük ve 20 günlük hareketli ortalamalar arasında olduğu ortaya çıkıyor.

Stellar (XLM) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Fiyatın trend çizgisini bozmadan 20 günlük hareketli olan 0.438 dolar üzerine çıkması ve mum kapanışlarına devam etmesi, hızla 0.48 – 0.50 dolar aralığına doğru yükselişi sağlayabilir. Ayrıca trendin bozulmamasının önümüzdeki günlerde fiyatta %40’a varan bir yükselişi sağlayacağı düşünülüyor.

Yatırımcıların bu yeşil yükseliş trendine dikkat etmesi ve altına inilmesi halinde stop alanı olarak 0.33 – 0.35 dolar aralığının altını tercih etmelerinin doğru olacağı belirtiliyor. Ayrıca ara destek seviyesi olan 0.38 dolarda da alım yapılabilir.

4 Saatlikte %20 Hedefi!

Stellar (XLM) grafiğinde 4 saatlik zaman aralığında simetrik üçgen oluşumu görülüyor. Bu oluşumda üst direnç kanadını defalarca deneyen XLM, bugün itibariyle bir retestle birlikte kırılım gösteriyor.

Stellar (XLM) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

XLM, yaşadığı küçük hacimli kırılımın ardından 0.424 dolarlık fibonacci direncinden geri dönüyor. Buradaki oluşumla piyasada dalgalanma olmadığı sürece fiyatın %20’lik bir yükseliş yaşayacağı tahmin ediliyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir