Swipe (SXP) Üçgeni Kırarak Yükselişe Geçti! – Peki SXP’de Hedefler Ne?

Fiat ve kripto para dünyaları arasında köprü kurmaya çalışan Swipe şirketinin yerel tokeni olan SXP, bugün %30 yükseliş yaşayarak teknikteki yükselen üçgeni yukarı yönlü kırdı.

Kripto para piyasasında yatırımcılar, doğru coini bulmak için arayış içerisinde bekliyor. Her gün bir altcoinin yeni bir ATH yaptığı piyasada, henüz yükselmemiş olan coinler ilgi görüyor. Biz de bu yazımızda henüz yükselmemiş coinlerden olduğunu düşündüğümüz Swipe’ı (SXP) ele alıyoruz.

2020 yazında DeFi projeleriyle birlikte çıkan ve bu hipe’dan yararlanarak 5 dolarlık en yüksek seviyeyi (ATH) gören SXP, aynı gün ilk düşüşünü yaşadı ve devamındaki günlerde ise daha da yükselecek umuduyla tepeden alış yapan yatırımcılarını hüsrana uğrattı. Yılın sonunda kendini zirve seviyeden %88 dipte bulan SXP, yeni yıla güzel bir başlangıç yaparak son 3 ay içerisinde %550 yükseliş yaşadı.

Swipe (SXP) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Ocak’tan bu yana destek aldığı yükseliş trendi ve 3.38 – 3.54 dolar aralığına denk gelen direnç alanı arasında mekik dokuyan SXP, günlük grafikte bir yükselen üçgen formasyonu oluşturmuşa benziyor. Nitekim bu yükselen üçgeni 19 Mart günü kırdığını düşünen yatırımcılarını ve analistleri yanıltan SXP, yükseliş trendindeki desteğine kadar gerileme yaşadı. 30 Mart günü bu üçgeni yeniden kıran SXP’nin dünkü gerilemelerle direnç alanına retest yaptığı ve ardından yükseldiği görülüyor.

Artık önemli bir destek alanına dönüşen kırmızı bölgeden ve orada bulunan MA20’den (3.406 Dolar) destek alan SXP, 4.393 dolara kadar yükseldi. SXP fiyatının formasyon hedefi olarak belirtilen 6.40 dolar civarına çıkabilmesi için ilk etapta 4 dolar üzerinde kapanışlar yaparak 4.58 – 4.63 dolar aralığındaki direnci geçmesi gerekiyor. Fiyatın gerilemesi halinde 3.9 doların ve kırmızı bölgenin alım fırsatı seviyeleri olacağı düşünülüyor.

4 Saatlik Görünüm

Bugünü tepe noktası olan 4.393 doları gördükten sonra kâr satışlarıyla gerileyen SXP, yayın saati itibariyle 4.20 dolar üzerinden fiyatlanıyor.

Swipe (SXP) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafikteki pozitif görünümün yanında 4 saatlikte 26 Mart sabahından başlayan bir ayrık kanal görülüyor. Tam net bir şekilde belli olmayan bu ayrık kanalda direnç seviyesi olarak kabul edilen üst kanada gelen SXP fiyatı geri çekiliyor. Bu gerilemenin dik olması halinde ilk destek seviyesi 4 dolar civarı görünürken ikinci desteğinde 3.72 dolar civarı olduğu belirtiliyor. Yatay bir ilerleme olması durumundaysa grafikte gösterilen şekilde fiyatın kanalın alt bandından yeniden yükselişe geçmesi ve 5 doları görerek ATH seviyesini egale etmesi bekleniyor.

Son olarak stop koymak isteyen yatırımcılar, stop seviyesi olarak 3.38 doların altındaki gün kapanışını tercih edebilirler.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir