Tesla Bitcoin’de Oyunu Değiştirdi! Bundan Sonra Ne Olacak?

Uzun süredir kripto dünyasının yakında takip ettiği Elon Musk’ın son hamlesi Bitcoin’in ilerlemesinde yeni bir sayfa açtı.

Birçok konuda manipülasyon yapmakla suçlanan Musk, gerçekçi bir adım atarak sahibi olduğu Tesla aracılığıyla 1.5 milyar dolar değerinde Bitcoin aldığını açıkladı. Tesla’nın BTC aldığı haberi yayılınca Bitcoin yeni rekorlara hızlıca koşarak 44800$ seviyesine kadar yükseldi.

Bundan Sonra Ne Olacak?

Tesla’nın oyuna katılmasının Bitcoin’in kurumsal yatırımcılar tarafından benimsenme oranını büyük ölçüde artıracağı düşünülüyor. Bugüne kadar kurumsal yatırımcıların ve büyük fonların BTC’nin riskli yapısı nedeniyle mevcut varlıklarının %1′ ile %5’i oranında sembolik yatırımlar yaptıklarını gördük.

Bugün Tesla’nın mevcut nakit varlığının %15’ini Bitcoin’e yatırdığı düşünülüyor. %15 Tesla gibi büyük bir şirket için iyi bir rakam. Bunu gören ve Bitcoin’e yatırım yapmakta çekinen birçok kurumsal şirketin Tesla’yı model alarak daha cesur hareket etmesi bekleniyor. Tesla’nın bu hamlesi oyuna birçok oyuncu katmanın yanı sıra Bitcoin’e karşı var olan çekimser yaklaşımları da ortadan kaldırabilecek boyutta.

David Lawant’ın Tesla’nın nakit varlıklarına ilişkin paylaşımını aşağıdan inceleyebilirsiniz.

Konuya ilişkin twit atan WallStreetBets’in başkanı da bu hamlenin oyunu değiştireceğini ifade ederek “Bakalım hangi şirketler bunu takip edecek ve Bitcoin alacak” dedi.

Tesla’nın sembolik olmayan bir oranda Bitcoin alması ve Tesla satışlarında BTC kabul edebileceğini açıklaması yeni bir dönemin başlangıcı gibi görünüyor. Bu haberin hemen hemen tüm ana akım medyada yer alması kurumsal yatırımcının yanında bir çok bireysel yatırımcıyı da Bitcoin’e yönlendirecektir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir