Tether, Ethereum ve Tron Ağlarından Sonra Solana’ya (SOL) Geliyor!

Toplam piyasa değerine göre dünyanın en büyük stablecoin’i olan Tether, bulunduğu ağlara sığmıyor. Tether tarafından yapılan açıklamada Ethereum, Tron, OMNI ve OMG ağlarından sonra şimdi de Solana ağına geçiş planı yapıldığı belirtildi.

Tether, Solana Ağını Seçti

Tether duyurusunda bundan sonra USDT tokenlerinin Solana ağında da piyasaya sürüleceği vurgulandı. Bu entegrasyon sonucunda USDT kullanıcıları direkt olarak saniyede 50.000’den fazla işlem yapabilen Solana ağının etkileyici hızından faydalanabilecek. İşlem ücretlerinin 0,00001 dolar seviyesinde olması ise Solana ağının ciddi anlamda USDT bakiyesine ulaşmasını sağlayabilir. Özellikle DeFi dünyasında çok fazla kullanılan USDT’nin bu sayede kullanıcılara ucuz bir hizmet sağlayabileceği görülmekte.

Solana ise son günlerde birbiri ardına gelen açıklamalar ile adından söz ettirdi. FTX kripto para borsasının arkasındaki kişi olan Sam Bankman-Fried’ın projesi olan Solana, Proof-of-History konsensüs mekanizmasını kullanmakta.

Bu da emirlerin onaylanması için olayların arasındaki zaman aralığının dikkate alındığına işaret ediyor. Proje arkasındaki ekip, Bitcoin ve Ethereum ağlarında ölçeklenebilirliği engelleyen faktörlerin olduğunu ve Solana ile bunu çözdüklerini vurgulamakta. Solana ağının Visa gibi devlerin sahip olduğu ölçeklenebilirliğe sahip olduğu da vurgulanıyor.

Solana, son dönemde merkezsiz finans sistemi ekosistemi ile de ön plana çıkmakta. SOL’un DeFi odaklı borsası Raydium’un kripto parası RAY da çok kısa sürede değerini ikiye katlayarak bunu kanıtladı. Tether’in Solana ağında piyasaya sürülmesi ise yakın zamanda RAY üzerindeki USDT hacminin artmasını sağlayacaktır.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir