Türkiye, Thodex Dolandırıcılığıyla İlgili İki CEO Kardeşi Dahil 6 Şüpheli Hapishanede

 

Thodex ile kötü şöhretli skandal, şirketin CEO’sunun kardeşlerinin diğer dört şüpheli ile birlikte hapse atılmasına yol açtı.

 

Ünlü Thodex kripto borsasıyla bağlantılı olarak yakın zamanda tutuklanan şüpheliler aleyhinde açılan davanın ardından bir Türk mahkemesi altı kişiyi hapse gönderdi. Bunların arasında 2 milyar dolarlık kullanıcı fonu ile kaçtığı bildirilen şirketin CEO’sunun erkek ve kız kardeşi de vardı.

 

Altı Şüpheli İçin Gerçek Hapishane

Türkiye’de yaşanan 2 milyar dolarlık kripto skandalı, son zamanlarda ülkenin en sıcak konularından biri haline geldi. Yetkililere göre, yerel kripto borsası Thodex’in CEO’sunun, kullanıcılarını dolandırdığı ve fonlarının büyük bir kısmı ile ülkeden kaçtığı iddia edildi.

İstanbul Anadolu savcılığının sözcüsü , Thodex ve suç işlerinin bir parçası olmakla suçlanan altı kişinin cezaevine gönderildiğini bildirdi . Şüphelilerden ikisi, platformun kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Faruk Fatih Özer’in erkek kardeşi ve kız kardeşi.

Sözü edilen kişiler, önceki haftalarda tutuklu bulunanların çoğu serbest bırakıldığı için ilk hapse atılan kişilerdir. Ayrıca yetkililer, adli kontrol tedbirleriyle yedi şüpheliyi daha serbest bıraktı.

Öte yandan, Thodex’in başı hala serbest. Bazı söylentiler, saklandığı yerin Arnavutluk olabileceğine işaret etti. Türkiye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yetkililerin Özer’i dört farklı ülkede aradıkları sırada yakalamak için büyük çaba sarf ettiklerini söyledi.

Av Devam Ediyor

Türk yetkililer geçtiğimiz hafta sahtekarlık iddiaları nedeniyle gündemdeki kripto para borsası Thodex ile bağlantılı olarak 62 kişiyi tutukladıklarını duyurdular.

Platformun kötü şöhretli lideri Faruk Özer Türkiye’den kaçtı ve yetkililer peşinde. Bazı haberlere göre, geri dönüp adaletle yüzleşeceğine söz verdi. Ancak Özer, bunu yapmayı planladığı kesin bir tarih belirtmedi.

Posted in Uncategorized.

One Comment

  1. Just that is necessary. An interesting theme, I will participate. I know, that together we can come to a right answer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir