Twitter CEO’sunun Bitcoin’e (BTC) Verdiği Destek Hız Kesmeden Sürüyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformlarından Twitter ve ödeme platformlarından Square’i yöneten Jack Dorsey, gerçek bir Bitcoin maksimalisti olarak görülüyor. Dorsey, Twitter’e Bitcoin emojisinin gelmesini ve Square’in milyonlarca dolarlık BTC yatırımı yapmasını sağlayan kişi olarak da anılmakta.

2,5 Milyon Dolarlık Tweet’in Geliri, BTC’ye Çevrilecek

Dorsey, attığı son adımla ise en az daha önce attığı iki adımı kadar alkış topladı. Twitter’ın ve kendisinin ilk tweetini NFT haline getirerek 2,5 milyon dolara satan Dorsey, bununla Bitcoin alımı yapacağını vurguladı. Dorsey’in tweetini satın alan kişi, Türk asıllı Sina Estavi oldu. 2,5 milyon dolarlık ödemeyi direkt olarak BTC’ye çevireceğini belirten Dorsey, bunun ise daha sonra Afrika’ya yardım kuruluşuna aktarılacağını vurguladı.

Dorsey’in bu adımı Ethereum yatırımcıları tarafından ise tepkiyle karşılandı. Sacha Saint-Leger, konu hakkında yaptığı açıklamada bunun karbon ayak izini arttıracağını ve bunun yerine ETH alımı yapılmış olabileceğini vurguladı. Bitcoin’in madenciliği son dönemde çok fazla elektrik kullanımı nedeniyle ciddi tepki çekmekte.

Microsoft kurucusu Bill Gates de benzer bir açıklamada bulunarak BTC’nin evren için zararlı olduğunu vurgulamıştı. Dorsey’in buna rağmen fonlarını BTC’ye çevirip bununla yardım etmesi ise BTC yatırımcılarının takdirini topladı. Dorsey’in ilk tweetini 2,5 milyon dolara satması ise bunun BTC’ye çevrilmesinden çok daha büyük yankı uyandırdı. Bu akımın başlaması ile birlikte ünlü birçok isim kendi tweetlerini NFT olarak satmaya başladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir