Uber’den Önemli Bitcoin (BTC) Açıklaması! “Kabul Edebiliriz!”

Bitcoin’de pozitif haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Tesla’nın Bitcoin hamlesi sonrası ABD’de ana akım medyada her gün Bitcoin konuşulduğunu aktarmıştık.

Son olarak Uber CEO’su Dara Khosrowshahi CNBC’ye verdiği demeçte Bitcoin’e yönelik açıklamalarda bulundu.

Gelecek taleplere göre Uber müşterilerinden Bitcoin ve diğer kripto para birimi olarak ödeme kabul edebileceklerini duyuran CEO, ihtiyaca göre buna karar vereceklerini ifade etti.

Uber’in bilançosunda Bitcoin bulundurma fikrine sıcak bakmayan CEO şimdilik rezerv varlık olarak Bitcoin kullanmayı düşünmediklerini açıkladı.

Uber kripto paralara çok uzak bir şirket değil. Bildiğiniz üzere Uber Facebook’un kripto para projesi olan Diem’in hali hazırda bir üyesi.

Bitcoin’de ardı ardına gelen pozitif haberler fiyata da olumlu yansımış durumda. Mastercard’dan ve NY Mellon’dan gelen güzel haberlere bir de Uber eklendi. Pozitif haberlerin etkisiyle hareketlenen Bitcoin yeniden 48330$ seviyesine kadar yükseldi.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir