Ünlü Analiste Göre Bitcoin’deki Düşüş Bitti Mi? XRP Fiyatı Ne Olacak?

Kripto camiasının tanınan isimlerinden Credible Crypto takma isimli analist, yatırımcıları tedirgin edecek açıklamalarda bulundu.

Analiste göre çoğu kişinin sandığının aksine Bitcoin düzeltmesi henüz bitmiş değil ve bu durum altcoinlerin de ciddi şekilde kan kaybı yaşamasına yol açabilir.

Konuyla ilgili attığı bir tweetinde Bitcoin için 38 ila 40 bin dolarlık seviyelere inmenin son derece sağlıklı olacağını belirten analist, yükselişin devamlılığı için bu düşüşün gerekli olduğunu belirtmişti.

Dün attığı bir tweette ise 52 bin doların aşılmasının düşüş eğilimini yok edebileceğini ifade eden analist, iddialarını desteklemek için Elliott Wave Teorisi’nden yararlandı.

Peki, XRP’yi Neler Bekliyor?

Uzun zamandır XRP yatırımcılarının beklediği yükseliş içinse an itibarı ile 0.44 dolardan işlem gören 7. sıradaki kripto değerin önce bir düşüş yaşaması gerektiğini iddia etti.

Credible Crypto’ya göre ünlü kripto değerin 0.30 dolar seviyelerine inmesi, hasretle beklenen yükselişi tetikleyebilir ancak şu da var ki 0.24 dolar seviyelerine dek inilirse tüm bu yükseliş senaryoları suya düşebilir!

Bitcoin grafiğine bakıldığı zaman özellikle 43.000 – 44.000 dolar seviyesinin önemli bir destek olduğu görülüyor. Bu seviyenin kaybedilmesi Credible Crypto’nun da dediği gibi 38.000 dolarlık seviyelerin önünü açabilir. Bu bağlamda hangi altcoin yatırımı yapılırsa yapılsın mutlaka Bitcoin fiyatı yakından takip edilmeli ve buna göre işlem yapılmalıdır.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Analizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir