Ünlü CEO, Dikkat Çeken Bitcoin (BTC) İşlemine Açıklık Getirdi

Kripto para piyasası son 1 haftadır genel bir düşüş trendine girdi. Bitcoin de dahil neredeyse bütün kripto paralar bu trendden paylarına düşeni aldı ve ciddi düşüşler yaşandı. ABD’den gelen tahvil haberleri ile düşüş daha fazla artarken, Coinbase üzerinde dikkat çeken bir Bitcoin işlemi gerçekleştirildi.

Kurumsal Yatırımcı Bitcoin Almayı Sürdürüyor

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, önce şüphe çeken işlemi sonra da bunun sebebini açıkladı. Coinbase’den toplu bir şekilde 12.000 Bitcoin çıkışı olduğunu ifade eden Ju, bunun kurumsal yatırımcı alımına işaret ettiğini vurguladı.

Ju’ya göre kurumsal yatırımcılar bu düşüşü daha fazla Bitcoin alımı yaparak değerlendirmekte. Ki Young Ju daha önce de 3 Mart tarihinde benzer bir sinyal vermişti. Balinaların 48.000 dolara düşüşten sonra alımları arttırdığını ifade eden Ju, 5 Mart tarihinde benzer bir sinyal geldiğini doğrulamış oldu.

Bitcoin son dönemde ne zaman sert bir düşüş yaşasa kurumsal alımların bu düşüşü yükselişe çevirdiği biliniyor. BTC fiyatının 42.000 dolardan 38.000 dolara olan düzeltmesinde de Tesla ve MicroStrategy’nin BTC alım haberleri duyulmuştu.

Bu alımların büyük bir kısmının Coinbase üzerinden OTC şeklinde yapılması da Ju’nun parmak bastığı noktaya çıkıyor. ABD’li kurumsal yatırımcıların alımlarını takip etmenin en iyi yolu Coinbase’den çıkan toplu BTC’ler. Tam da düşüşün yaşandığı bir anda Coinbase’den yüklü BTC çıkışı olması da durumu net bir şekilde ortaya koymakta.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir