Ünlü Milyarder: “ABD 1934’de Altın’ı Yasakladı, Sıra Bitcoin’de (BTC)!”

Dünya’nın en büyük hedge fonu Bridgewater Associates’in kurucusu milyarder yatırımcı Ray Dalio, Yahoo Finance ile yaptığı röportajda Bitcoin’e ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yakında yayınlanacak olan ”Değişen Dünya Düzeni” isimli kitabına atıfta bulunan ünlü milyarder altının geçmişi ile Bitcoin’in geleceğinin benzer olacağını iddia etti.

”1934 yılında ABD hükümeti para ve kredi ile rekabet edebilecek bir servet deposu istemiyordu. Bu nedenle Altın Rezerv Yasası’nı çıkararak bireylerin altın sahibi olmasını yasadışı hale getirdi.”

Bugün ABD’de 1934’e benzer bir ekonomik durum yaşandığına dikkat çeken Dalio, yüksek borç seviyeleri, düşük faiz oranları ve çok fazla likidite arasında yatırımcılara alternatif olabilecek Bitcoin gibi varlıkların yasaklanabileceğini düşünüyor.

“Her ülke paranın arz ve talebini kontrol etme tekelini elinde tutmak ister. Aksi takdirde ülkeler nezdinde işler kontrolden çıkabilir ve kendileriyle rekabet edebilecek paralar piyasanın dengesini bozabilir.”

1934 yılında altının başına gelenlerin bugün Bitcoin için de olası olduğunu düşünen Dalio, yakın zamanda Bitcoin’i yasaklayan Hindistan örneğinin iyi incelenerek sonuçlarının takip edilmesi gerektiğini ifade etti.

Bitcoin’in artılarından da bahseden Dalio, “Bitcoin son 10 yılda kendini kanıtladı. Bu süreçte saldırıya uğramadı. Önemli bir takipçi kitlesi oluşturdu. Bir anlamda zenginlik deposu olarak alternatif oluşturdu.” dedi

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir