Ünlü Spekülatör George Soros’un Fon Yöneticisi Konuştu! Bitcoin (BTC) Yatırımı Var Mı?

ABD’deki ekonomik gelişmelerin yatırımcıları tedirgin etmesiyle Bitcoin’e ve arzı sınırlı varlıklara bir yönelim oldu. Kurumsal benimsemenin önünü açan bu gelişmeler büyük yatırım fonlarının yönünü Bitcoin’e çevirmesine neden oldu. Bazı fonlar bunu doğrudan Bitcoin yatırımı şeklinde gerçekleştirirken, bazıları dolaylı yatırım yolunu seçiyor.

Dünyanın en büyük spekülatörleri arasında gösterilen George Soros’un kurduğu Soros Fund Management’ın baş yatırım sorumlusu Dawn Fitzpatrick, Bloomberg ile yaptığı röportajda Bitcoin’e yönelik düşüncelerini aktardı.

“Yatırımcılar paranın değer kaybından korkuyor”

Bitcoin’in arzının sınırlı oluşuna ve her dört yılda bir yarılanma olayı yaşamasına dikkat çeken Fitzpatrick, yatırımcıları Bitcoin’e yönelten sebepleri açıkladı.

“Bitcoin gibi bir şey bugüne kadar biraz uç bir varlık olarak kaldı. Ancak son 12 ayda ABD’deki para arzını %25 arttırdığımızı düşünce insanların ona yönelmesinin nedenlerini anlayabiliyorum. Fiat para birimlerinin değerinin düşeceğine ilişkin gerçek bir korku var.”

ABD’deki enflasyon beklentilerinin arzı sınırlı varlıklara yönelimi artırdığını ifade eden Fitzpatrick, altın ile ilgili de konuştu.

“Oldukça sağlam bir enflasyon hikayesi olmasına rağmen Altın’ın fiyat hareketinin oldukça zayıf kaldığını görüyoruz. Bence bunun nedeni Bitcoin. Bitcoin altının yatırımcı kitlesini elinden alıyor.”

Dolaylı Bitcoin Yatırımı Yaptılar

Fitzpatrick Bitcoin sahibi olup olmadıklarına ilişkin sorulara net cevap vermedi. Ancak Soros vakfının yakın bir tarihte NYDIG ve Lukka isimli şirketlere yatırım yaptığını ifade etti. NYDIG’ın kendisini Bitcoin’e adamış bir yatırım şirketi olduğu düşünüldüğünde Soros vakfının dolaylı olarak Bitcoin yatırımı yaptığı anlaşılıyor.

Ünlü spekülatör George Soros’un şahsi malvarlığının 9 milyar doların üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir