Wall Street Journal: “Bankalar Bitcoin’e (BTC) Yatırım Yapın Diyecek”

Bitcoin’e artan yatırımcı ilgisi ana akım medyayı da etkiledi. Bir zamanlar Bitcoin ile birlikte içerisinde “balon” kelimesi geçmeden cümle kuramayan ABD’nin öncü gazeteleri değişime hızla adapte oldu.

Medya, bir yatırım enstrümanının daha geniş kitlelere ulaşması ve benimsenme oranının artması için en önemli unsurlardan birisi.

Birçok yatırımcı internet ve sosyal medya aracılığıyla Bitcoin gelişmelerine kolayca ulaşabilse de, Wall Street bankerlerinin eski alışkanlıkları nedeniyle geleneksel medya ve köklü gazetelerin Bitcoin hakkında makale yazması önemli kabul ediliyor.

“Bitcoin kredi kartı ödül programlarına dahil edilecek”

Kısa süre önce Wall Street Journal’da yayınlanan bir makale Bitcoin’in geleceğine ilişkin önemli ipuçları veriyor.

Makalede Visa, Mastercard ve dev bankaların önümüzdeki günler için kredi kartı ödül programlarını genişlettikleri ve genç kullanıcıların ilgisini çekmek için yeni ödül programları oluşturdukları belirtiliyor.

Makalede, kart endüstrisi yöneticilerinin ve fintech firmalarının önümüzdeki günlerde görmemiz muhtemel beş ödül teklifi arasında Bitcoin’in de yer aldığı belirtildi.

Ödül programı kredi kartı kullanımı sonrası Bitcoin kazanma imkanı sunacak. Bu sayede kullanıcılara yaptıkları harcama için Bitcoin’e yatırım imkanı sunulmuş olacak. Bankalar bu sayede yatırımcıları Bitcoin’e yönlendirmiş olacak.

Bu makale Bitcoin’e yönelik kabullenmenin geldiği nokta ve gelecekteki pozisyonu için bir ipucu veriyor. Kurumsal şirketler ve bankalar Bitcoin’e olan ilgiyi hayatın her alanında kullanmak için projeler geliştirmeye devam ediyor.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir