“Yeğenimi Bitcoin (BTC) Yaktı!” – Ailesini Katledip İntihar Eden Mustafa’nın Hikayesi Netleşiyor

Geçtiğimiz günlerde Antalya’da iç karartan bir katliam yaşandı. Mustafa Gider, ailesinin Antalya’daki lüks villasında önce anne ve babasını, bunun devamında ise ablasını pompalı tüfek ile öldürdü.

Bunun devamında intihar eden Mustafa Gider‘in hikayesi ise yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. 150.000 TL borcu bulunduğu belirtilen Gider’in halası Nimet Güler tarafından yapılan açıklamada, Bitcoin’in yeğenini borca soktuğu vurgulandı.

“Bunu Fakirler Oynamasın”

Nimet Güler, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

Yeğenim Bitcoin yüzünden, önce 250 bin TL’sini, daha sonra 65 bin TL ve arabasını, en son arkadaşından aldığı 35 bin TL’yi kaybedince bunalıma girdi. Yeğenimi Bitcoin yaktı!

Muratpaşa ilçesinde lüks bir villada yaşanan olay birçok kişide şok etkisi yaratsa da bunun Bitcoin ile ilgili olduğu rotaya çıktı. Güler, açıklamasının devamında da Bitcoin hakkında uyarılarda bulundu:

Parayı geri veremeyince bunalıma girmiş ve sonu böyle oldu. Yeğenimi Bitcoin yaktı. Artık bunu fakirler oynamasın. Bitcoin zenginlerin, parası olanların oynaması gereken bir şey. Değilse o bunları yapacak bir çocuk değildi.”

Güler’in açıklamalarına bakıldığında ise merhum Gider’in kaldıraçlı işlem kullanmış olabileceği izlenimi ortaya çıkıyor. Son 3 aylık grafikte Bitcoin’in tek bir büyük düşüş dışında spot fiyatta ciddi bir gerileme yaşamamış olması ise bu düşüncenin temel sebebi.

Olay hakkında yetkililer tarafından ise henüz net bir açıklama yapılmadı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin and tagged .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir