Zincir İçi Verilere Göre Bitcoin’de (BTC) Son Durum Ne? Zirveden Ne Kadar Uzaktayız?

Bir tarafta altcoinler de yaşanan rallinin dışında kalma korkusu bir yanda aşırı yükselmiş ürünleri tepeden alma korkusu var. Bu korkular arasında gidip gelen yatırımcılar Bitcoin’in her hareketine aşırı tepki vermeye başladı.

Bitcoin’in de yaşanan 1000$’lık geri çekilme tüm marketi bir anda kırmızıya boyarken, 1000$’lık yükseliş yeniden yeşil rengi hakim kıldı.

Bu sert hareketler marketin belirli bir doygunluğa ve karlılığa ulaştığını da gösteriyor. İnsanlar en ufak kırmızılık görünce satmaktan çekinmiyor.

Bitcoin’de son durum ne? Zincir içi verilere göre zirveye yaklaştık mı?

Documenting Bitcoin isimli tweetır kullanıcısı Bitcoin’lerini satmayan cüzdanların hızlıca büyüdüğünü gösteren bir Glassnode verisi paylaştı. Bu veri Bitcoin’lerin daha yüksek fiyat beklentisiyle stoklandığını gösteriyor.

William Clemente isimli tweetır kullanıcısı piyasa değerine göre fiyatın aşırı ısınıp ısınmadığını gösteren bir Glassnode verisi paylaştı. Analist, “boğa koşusunun devamı için hala çok alan var” notunu düştü.

Aynı analist eski Bitcoin’lerin daha az hareket ettiğini dolayısıyla uyku halinin arttığını gösteren bir grafik paylaştı. Uzun vadeli Bitcoin yatırımcılarının fiyatın daha fazla yükseleceğini düşünüyor.

Bir başla analist Lex Moskovski piyasanın yükseliş konusunda güveninin tam olduğunu bu nedenle long pozisyonların fonlama maliyetinin yükseldiğini bu durumun sert iğnelere neden olabileceğini hatırlatarak yüksek kaldıraç kullanılmaması konusunda uyardı.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız‘ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Posted in Bitcoin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir